Wytworne wnętrza lokalu "Patrycja” w Skalbmierzu gościły w sobotnią noc abiturientów dwóch szkół ponadgimnazjalnych z Działoszyc. Swoją studniówkę zorganizowali tu uczniowie i komitety rodziców Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Ekonomiczno – Informatycznego wchodzących w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Działoszycach.


Łącznie trzydzieści par bawiło się znakomicie całą noc a bal rozpoczęły aż dwa odrębne polonezy - każdej z klas z maturalnych. Główną postacią była pani dyrektor ZSP Urszula Dąbek ale do "Patrycji' przybyli także znakomici goście, czyli starosta pińczowski Jan Moskwa z małżonką Ireną i burmistrz Działoszyc Zdzisław Leks.

Wspaniałe kreacje dam komponowały dostojnymi garniturami panów a na parkiecie dominowały rytmy dyskotekowe. – Jestem pod wrażeniem wspaniałej organizacji balu i podziwiam zgranie obu szkół i obu klas maturalnych, które tak znakomicie się integrują – powiedział nam Jan Moska – starosta powiatu pińczowskiego. Maturzystów, którzy za sto dni przystąpią do najważniejszego w życiu egzaminu komplementował także burmistrz Działoszyc Zdzisław Leks.

W balu nie mogło zabraknąć wychowawczyń obu klas obu szkół czyli Justyny Patyk – wychowawczyni klasy III Liceum Ogólnokształcącego oraz pani Małgorzaty Lech – wychowawczyni klasy IV Technikum Ekonomiczno – Informatycznego. Szaleństwo na parkiecie, wspaniałe menu na stołach i cały program studniówkowej nocy to także dzieło pań – przewodniczących Rad Rodziców – Aliny Gajewicz i Wioletty Skóry. Przerwy w tańcach i posiłkach wykorzystywano na wykonywanie pamiątkowych fotek ale także na wyjątkowo demokratyczne wybory –kandydatów na Miss i Mistera studniówki a trzymano się zasady, że "misterów” wybierają damy a "misski” – panowie.

źródło: Echo Dnia [zobacz oryginalny artykuł] ---> [zobacz zdjęcia]