W Działoszycach przy gmachu Zespołu Placówek Oświatowych powstała hala, kompleks boisk, tereny spacerowe i parkingi. We wtorek komisja dokonała odbioru technicznego największej inwestycji w dziejach Działoszyc - wartej blisko 10 milionów złotych. Mowa o hali sportowej przy gmachu Zespołu Placówek Oświatowych kompleksie boisk, terenów rekreacyjno - spacerowych, parkingów i stylowego oświetlenia.

W ten sposób otoczenie zasłużonej dla miast placówki oświatowej zamieniło się w sportowo - rekreacyjny raj, z którego korzystać będą mogli wszyscy mieszkańcy miasta i gminy bo piękna hala jest wielofunkcyjna. Jest przy tym ogromna, bo ma powierzchnię 1535,5 metra kwadratowego i jest przystosowana do prowadzenia zajęć sportowych i treningów w wielu dyscyplinach sportu. Ma nowoczesne i bardzo estetycznie wykonane zaplecze techniczne, socjalne i jest połączona łącznikiem w gmachem głównym szkoły. Będzie także spełniała rolę hali widowiskowej, bo otrzymała stałe trybuny dla 200 widzów. Przy hali są rozległe i wygodne parkingi oraz dojazd a obok nowoczesne boisko ze sztuczną nawierzchnią a przy nim rozległy park z alejkami i ławeczkami. Wszędzie stoją stylowe lampy. Wszystko wykonała firma ogólnobudowlana Stanisława Kozieła ze Słomnik w województwie małopolskim.

- Takiego obiektu mogą nam pozazdrościć. Nareszcie skończą się koszmarne warunki na korytarzach szkoły, gdzie odbywały się lekcje wychowania fizycznego. Razem z obiektem jest już świetne wyposażenie sprzętowe - powiedziała nam Marta Nowak - dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych.
- Bardzo dobrze układała nam się współpraca z władzami miasta czyli inwestorem. Dzięki temu można było planowo kończyć poszczególne etapy budowy. Nie ukrywam dumy, bo efekty są imponujące. To efekt wysiłku całej załogi w której byli także mieszkańcy Działoszyc - dodaje Bogusław Spaczyński - kierownik robót.

- Wszystkie sprawy techniczne były konsultowane na bieżąco. Na początku prac, na przyszkolnym boisku odkryty został nawet cały arsenał niewybuchów z okresu II wojny światowej ale i ten fakt nie wpłynął na opóźnienie inwestycji. Jest ona wykonana bezusterkowo - zapewnił nas - Tadeusz Kawiorski - kierownik Wydziału Budownictwa i Drogownictwa Urzędu Miasta w Działoszycach.

Wielka gala otwarcia zaplanowana jest na dzień 1 września, bo dzieci i młodzież przede wszystkim będą użytkownikami tego prezentu. To także upominek dla całego miasta, które w ubiegłym roku świętowało swojej 600-lecie. Bez ogromnych dotacji unijnych nie było by nas stać na coś tak cennego i składamy wielkie podziękowania dla marszałka Adama Jarubasa, który patronował temu przedsięwzięciu - dodaje burmistrz Zdzisław Leks.

Źródło: Irena Imosa, www.echodnia.eu