Polish English French German Hebrew Italian Russian Spanish Ukrainian Yiddish
Ważyła równo 3 kilogramy i przyszła na świat siłami natury, zaledwie 3 minuty po północy, ale już w dniu Nowego Roku 2009 na Oddziale Ginekologiczno Położniczym Szpitala Powiatowego w Pińczowie.

Jest dziewczynką - pierwszym dzieckiem w rodzinie państwa Martyny i Sylwestra Jędrzejczyków z gminy Działoszyce. Jest pierwszym noworodkiem jaki przyszedł na świat w Nowym Roku w naszym Województwie i pierwszym urodzonym w roku jubileuszu 600 lecia miasta Działoszyce. 

Mama dziewczynki pani Martyna urodziła się w dniu Sylwestra czyli 31 grudnia a ojciec Sylwester w dniu 1 stycznia - podobnie jak jego córeczka.

- Poród odbierał doktor Józef Mazur a ordynatorem Oddziału Noworodków gdzie przebywa zdrowe i silne dziecko jest doktor Grażyna Jastrzębska. Nie można pominąć doktora Andrzeja Skrętka - ordynatora Oddziału Ginekologiczno - Położniczego, który przyjmował pacjentkę na oddział i otoczył ją opieka przed rozwiązaniem. Cały personel obu oddziałów ze szczególnym pietyzmem opiekował się pacjentka w ostatnim okresie ciąży, porodu i tuż po nim. Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi - mówi Roman Szczygieł dyrektor pińczowskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej.

Rodzice nie zdecydowali jeszcze jak będzie mieć na imię ich córeczka. Są szczęśliwi i wzruszeni. Maleńka jest okazem zdrowia, apetyt jej dopisuje i wszystko wskazuje na to, że wyrośnie na wspaniałą piękna dziewczynkę. Państwo Jędrzejczykowie mieszkają w Gaiku położonym bardzo blisko stolicy gminy - Działoszyc.
 

Światowe odkrycie!

Wozy z Bronocic

M-GCK Działoszyce

Zapraszamy na profil Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Działoszycach na Facebook

logo mgck

Z dawnych lat

  • Dawne Działoszyce w obiektywie Woźniakowskiego

Wydawnictwa

wydawnictwa

Gościmy

Odwiedza nas 176 gości oraz 0 użytkowników.

Facebook

Zgłoś błąd/propozycję

Znalazłeś błąd na stronie, bądź masz jakąś propozycję odnośnie jej funkcjonowania? Powiadom nas o tym!

Zgłoś błąd/propozycję

Początek strony