Rekordowa liczba drużyn zgłosiła się do Mistrzostw Powiatu Pińczowskiego Gimnazjów w piłce nożnej, które odbyły się na Stadionie Sportowym w Chrobrzu. Wzięły w nich udział reprezentacje gimnazjów z pięciu gmin naszego powiatu, tj.: Gimnazjum Nr. 2 w Pińczowie (gmina Pińczów), Gimnazjum w Działoszycach (gmina Działoszyce), Gimnazjum Węchadłów (gmina Michałów), Gimnazjum Kije (gmina Kije) oraz gospodarze Gimnazjum w Złotej (gmina Złota).

W fazie eliminacyjnej zespoły zostały podzielone na dwie grupy, z których zwycięzcy zagrali o mistrzostwo, a drużyny z drugich miejsc walczyły o 3 miejsce.

Grupa I
Złota – Węchadłów 0:2
Pińczów – Węchadłów 3:0
Pińczów – Złota 5:2

Końcowa klasyfikacja Grupy I:
1. Gimnazjum Nr 2 Pińczów
2. Gimnazjum Węchadłów
3. Gimnazjum Złota

Grupa II
Działoszyce – Kije 1:0

Końcowa klasyfikacja Grupy II:
1. Gimnazjum w Działoszycach
2. Gimnazjum Kije


Pojedynki finałowe były niezwykle emocjonujące i zacięte. O końcowym wyniku rywalizacji decydowały w obydwu przypadkach serie rzutów karnych.

Mecz o 3 miejsce:
Gimnazjum Kije – Gimnazjum Węchadłów 0:0 w rzutach karnych 2:1

Finał
Gimnazjum Działoszyce – Gimnazjum Nr 2 w Pińczowie 1:1 w rzutach karnych 3:2

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw:
1. Gimnazjum w Działoszycach (opiekun: Jacek Pasternak)
2. Gimnazjum Nr 2 Pińczów (opiekun: Rafał Sobolewski)
3. Gimnazjum Kije (opiekun: Agnieszka Machynia)
4. Gimnazjum Węchadłów (opiekun: Artur Kita)
5. Gimnazjum Złota (opiekun Robert Siemieniec)

Na duże brawa zasługują kibice Gimnazjum Nr 2 w Pińczowie, którzy ze swoim opiekunem Jackiem Drozdowskim stworzyli wspaniała atmosferę na trybunach godną finałów. Piłkarzy oklaskiwali również kibice z Gimnazjum w Złotej pod opieką pani Haliny Wojtasik, a także spora grupa sympatyków piłki nożnej z naszej gminy.

Przygotowanie obiektu sportowego oraz obsadę sędziowską zapewnił Gminny Klub Sportowy „Strzelec” Chroberz: Adam Chochorowski, Paweł Bochniak, łukasz Sęsoła, Sebastian Adamczyk.

Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Pińczowie oraz Gminny Szkolny Związek Sportowy w Złotej na czele z nauczycielem Robertem Siemieńcem. Nagrody w postaci efektownych pucharów i pamiątkowych dyplomów SZS wręczyli Ireneusz Gołuszka – Sekretarz Gminy Złota oraz Włodzimierz Osiecki – pracownik Urzędu Gminy Złota. Honorowy patronat nad imprezą sprawował Wójt Gminy Złota Tadeusz Sułek.

Zdjęcia w galerii serwisu Gminy Złota - www.gminazlota.tbu.pl -> [Zobacz]


/źródło: PB, www.gminazlota.tbu.pl/