Dziecięca Estrada Folkloru 2019

W sobotę 16 marca br. Szkolny Zespół Śpiewaczy „Działoszanki” działający przy Szkole Podstawowej w Działoszycach pod kierunkiem nauczyciela muzyki pana Adama Kocerby zapisał w swojej historii kolejny duży sukces na szczeblu wojewódzkim. Podczas przeglądu „Dziecięca Estrada Folkloru” organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach zdobył po raz dziesiąty w swojej kategorii I – miejsce. Duży sukces odniosła także solistka zespołu Martyna Miszczyk, która w kategorii solistów wyśpiewała II – miejsce. Mając na względzie wysoki poziom konkurencyjnych występów konkursowych oraz ich ilość jest to dla zespołu wysokie osiągnięcie. [zdjęcia]

 

W tegorocznej edycji powyższego przeglądu „Działoszanki” wystąpiły w składzie: Bugaj Wiktoria, Godzik Tatiana, Kołpak Karolina, Miszczyk Martyna, Olesińska Kinga, Pawlik Natalia, Sęk Maja, Szostak Natalia, Zając Amelia.
Szkolny Zespół Śpiewaczy „Działoszanki” działa od 2006 r. i ma na swoim koncie bardzo dużo sukcesów, które osiągnął podczas przeglądów, konkursów i festiwali folklorystycznych na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim. W listopadzie 2015 r. zespół występował na terenie Niemiec w mieście Ludwigsburg, gdzie prezentował polskie kolędy oraz pieśni ludowe naszego regionu. Występy „Działoszanek” zostały bardzo gorąco przyjęte przez Polonię oraz zgromadzoną publiczność niemiecką.
Dziewczętom z zespołu oraz jego kierownikowi artystycznemu panu Adamowi Kocerbie gratulujemy i życzymy dalszych wysokich osiągnięć.