Polish English French German Hebrew Italian Russian Spanish Ukrainian Yiddish

herb jubileuszowy23 sierpnia Roku Pańskiego 1409 r. król Władysław Jagiełło wydał przywilej lokacyjny dla miasta Działoszyc. Dziś, po 610 latach nieprzerwalnej miastowości, cieszmy się z tego przywileju i pamiętajmy o wielowiekowej tradycji, która daje dumę i rodzi siłę!
Redakcja ze swojej strony życzy mieszkańcom, również tym rozsianym po świecie, aby każda podejmowana decyzja jak najlepiej służyła Wam samym, bo w szczęściu jednostek kryje się szczęście społeczności. Tym samym, abyście każdym swym krokiem promowali miasto i gminę Działoszyce w regionie, w kraju, w Europie i Świecie, bo jesteście ich ambasadorami. Przede wszystkim, żebyście Państwo mieli swoje wielkie marzenia i żebyście mieli odwagę te marzenia realizować. Życzymy Państwu tylko wyjątkowych dni, a rocznica niech będzie inspiracją do kolejnych, wyjątkowych wyzwań.

m dozynki 2019Zobacz fotoralecję z Dożynek Gminnych w Działoszycach na profilu Facebook'owym Miejsko-Gminnego Centrum Kultury [fotorelacja]

m swietokrzyskie dla europyZapraszamy do udziału w projekcie Świętokrzyskie dla Europy przygotowanym w ramach uroczystych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jego celem jest kształtowanie właściwej postawy patriotycznej, wzrost zainteresowania wydarzeniami historycznymi oraz wzbudzanie w mieszkańcach Ziemi Świętokrzyskiej zainteresowania w obszarze nowoczesnych technologii poprzez ciekawą prezentację miejsc, postaci i wydarzeń z historii kraju i regionu. Z okazji 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej projekt zakłada także prezentację miejsc, które znacznie zmieniły swoje oblicze w ciągu ostatnich piętnastu lat.

Plakat dożynki 2019Burmistrz MIasta i Gminy Działoszyce zaprasza na Dożynki Gminne, które odbędą się w niedzielę 18 sierpnia 2019 r. na Stadionie Sportowym w Działoszycach. Czeka wiele atrakcji i występy znanych zespołów muzycznych!

NFOSiGWInformacja o możliwości dofinansowania instalacji fotowoltaicznej w ramach programu NFOŚiGW Agroenergia. Oferta dla rolników indywidualnych - instalacja fotowoltaiczna z 40% dofiinansowaniem.

Światowe odkrycie!

Wozy z Bronocic

M-GCK Działoszyce

Zapraszamy na profil Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Działoszycach na Facebook

logo mgck

Z dawnych lat

  • Dawne Działoszyce w obiektywie Woźniakowskiego

Wydawnictwa

wydawnictwa

Gościmy

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Facebook

Zgłoś błąd/propozycję

Znalazłeś błąd na stronie, bądź masz jakąś propozycję odnośnie jej funkcjonowania? Powiadom nas o tym!

Zgłoś błąd/propozycję

Początek strony