Polish English French German Hebrew Italian Russian Spanish Ukrainian Yiddish

(C) KWW Stanisław Porada

Stanisław Porada został nowym burmistrzem MiG Działoszyce! Już w I turze wyborów zdobył 53,3% ważnie oddanych głosów (1399 głosów), deklasując wieloletniego burmistrza Zdzisława Leksa, na którego głos oddało 40,8% biorących udział w głosowaniu (1071 głosów) i Andrzeja Kołpaka, który skończył z wynikiem 5,9% (155 głosów). Frekwencja wyniosła 61,69%. Poniżej przedstawiamy również wyniki głosowania do Rady Miasta w Działoszycach: 

Wybory Samorządowe 2018Już w najbliższą niedzielę, 21 października odbędą się wybory samorządowe. Tym razem, o stanowisko burmistrza MiG Działoszyce ubiega się trzech kandydatów (alfabetycznie): KOŁPAK Andrzej Piotr (KWW Gminne Porozumienie Społeczne), LEKS Zdzisław Józef (KW Polskie Stronnictwo Ludowe) oraz PORADA Stanisław Paweł (KWW Stanisław Porada). Natomiast do Rady Miejskiej w Działoszycach, w 15 okręgach startuje 42 kandydatów. Uprawnionych do głosowania jest 4 248 osób. [wybory do samorządu gminnego na stronach PKW], [wybory do Rady Powiatu w Pińczowie na stronach PKW], [wybory do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego na stronach PKW]. Zachęcamy do udziału w wyborach!

rajd rowerowy 2018W sobotę 6 października GOK w Charsznicy we współpracy z MGCK w Działoszycach zorganizował Rowerowe Powitanie Jesieni. Wydarzenie nietypowe dla lokalnej społczności, bo jakby na to nie patrzeć, łączące nie tylko dwa sąsiadujące powiaty – miechowski i pińczowski, ale przede wszystkim województwa – małopolskie i świętokrzyskie.

Odległość między miejscowościami dość spora (33 km), ale i czas na dotarcie „tam i z powrotem” mocno wygórowany, bowiem wynoszący aż 10 godzin, stąd liczba uczestników nia mała, 45 osób. Wszyscy szczęśliwie „zaliczyli” dystans, a niektórzy pokonali go kilkukrotnie, co przełożyło się na kilometraż łączny 5016 km. [więcej]

 

czyste powietrzee16.10We wtorek 16 października, o godz. 18:00, w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Działoszycach odbędzie się spotkanie dotyczące programu Czyste Powietrze, dotyczącego dofinansowania nowych źródeł ciepła i termomodernizacji budynków jednorodzinnych.

Załączniki:
Pobierz plik (czyste_powietrze_ulotka_v14.pdf)[ulotka][Program Czyste Powietrze - ulotka]774 kB

Maraton Rowerowy 2018Wszystkich pasjonatów jazdy na rowerze zapraszamy do udziału w imprezie pn "Rowerowe Powitanie Jesieni 2018".
Wydarzenie ma charakter rekreacyjno-sportowy, a jego organizatorem jest GOK w Charsznicy we współpracy z MGCK w Działoszycach.
Zadaniem uczestników będzie dojechanie rowerem do Działoszyc, powiat pińczowski, woj. świetokrzyskie (33 km), podbicie karty startowej i powrót (czyli łącznie 66 km), w przedziale czasowym od godz. 8:00 rano do 18-ej.
Uczestnicy startować będą jednocześnie z Charsznicy i Działoszyc. Trasę można pokonywać wielokrotnie. Każdy uczestnik za pokonanie dystansu otrzyma pamiątkowy Certyfikat Uczestnictwa. ZAPRASZAMY!!!
[szczegóły]

Światowe odkrycie!

Wozy z Bronocic

Z dawnych lat

  • Dawne Działoszyce w obiektywie Woźniakowskiego

Wydawnictwa

wydawnictwa

Gościmy

Odwiedza nas 154 gości oraz 0 użytkowników.

Facebook

Zgłoś błąd/propozycję

Znalazłeś błąd na stronie, bądź masz jakąś propozycję odnośnie jej funkcjonowania? Powiadom nas o tym!

Zgłoś błąd/propozycję

Początek strony