Sukcesy kapeli 201718 czerwca br. Kapela Ludowa „Działoszacy” Adama Kocerby, która działa przy Miejsko–Gminnym Centrum Kultury w Działoszycach zapisała na swoich kartach kolejny bardzo duży sukces. Tym razem podczas Koncertu Laureatów 41. Buskich Spotkań z Folklorem, zorganizowanego w Parku Miejskim w Kielcach, otrzymała po raz ósmy w historii, a piąty raz z rzędu Grand Prix, czyli nagrodę główną imienia Piotra Gana. Jest to największe i najcenniejsze trofeum jakie można zdobyć podczas festiwalu w Busku Zdroju [foto]

 

Sukcesem może się również poszczycić grający na harmonii polskiej kierownik kapeli Adam Kocerba. Po raz dziesiąty zdobył nagrodę w kategorii solistów instrumentalistów.

Duży sukces odniósł także klarnecista kapeli Piotr Wierzba. 11 czerwca podczas gali finałowej Konkursu Radia Kielce „Jawor u źródeł kultury” otrzymał prestiżową nagrodę główną w kategorii solistów instrumentalistów.

28 kwietnia kapela „Działoszacy” brała udział w IX Festiwalu Folklorystycznym „Zagłębie i Sąsiedzi” w Dąbrowie Górniczej. W tym roku kapela zdobyła III miejsce, natomiast w latach poprzednich trzykrotnie z kolei miejsce I. Podczas festiwalu w Dąbrowie Górniczej rywalizują ze sobą prezentujące wysoki poziom artystyczny kapele z pięciu województw południowej Polski.

Wszystkie powyższe sukcesy kapela „Działoszacy” wywalczyła w składzie:

Adam Kocerba – harmonia polska, kierownik kapeli

Marek Juzaszek – skrzypce

Piotr Wierzba – klarnet

Paweł Wierzba – trąbka

Andrzej Nowak – kontrabas, zastąpił zasłużonego kontrabasistę kapeli Tadeusza Nalepę, który 8 czerwca odszedł do wieczności.

Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć artystycznych.