28 lipca br. zakończył się trwający dwa tygodnie 40 Jubileuszowy Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej- Kielce 2013. Swoją obecność na Festiwalu zaakcentował Szkolny Zespół Śpiewaczy „Działoszanki” działający przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Działoszycach [zdjęcia]

 

Po raz siódmy z kolei 14 lipca reprezentował województwo świętokrzyskie w koncercie „Gospodarze- Gościom” otwierającym Festiwal. Następnego dnia 15 lipca uczestniczył w przesłuchaniu konkursowym rywalizując o „Jodłę”, która jest głównym trofeum kieleckiego Festiwalu. I tym razem „Działoszanki” nie zawiodły zdobywając „Brązową Jodłę” w kat. zespołów prezentujących folklor polski. Biorąc pod uwagę rangę i prestiż Festiwalu jest to dla zespołu duże osiągnięcie . Jodła została wręczona w koncercie pn. „Świat Folkloru” zorganizowanym na kieleckim rynku 19 lipca.

W koncercie tym nasze dziewczęta występowały wspólnie z zespołami z Rosji, Ukrainy, Białorusi i Macedonii.15 lipca „Działoszanki” brały także udział w Korowodzie Festiwalowym ulicami Kielc, a jedna z członkiń zespołu Aleksandra Kozłowska dostąpiła zaszczytu reprezentowania społeczności festiwalowej w grupie młodzieży odbierającej klucze do bram miasta od prezydenta Kielc Włodzimierza Lubawskiego. Zespół wystąpił w składzie:

Kamila Zaręba, Łucja Gajewska, Małgorzata Jakubczyk, Aleksandra Kozłowska, Joanna Darmoń, Denisa Pogoda, Monika Sady, Eliza Czerw, Katarzyna Komnata, Anna Małkowska.

Kierownikowi artystycznemu zespołu Panu Adamowi Kocerbie oraz opiekunowi „Działoszanek” na Festiwalu Panu Tomaszowi Stawiarskiemu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Redakcja serwisu