Wprawdzie nie kankanem lecz polonezem zainaugurowano tradycyjny bal studniówkowy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Działoszycach ale podkasany taniec rodem z Paryża także cieszył się podczas balu ogromnym wzięciem, zarówno pań jak i męskiej części uczestników balu.

Bardzo udanego balu jak się dowiadujemy. W murach swojej szkoły bawili się tutaj uczniowie czwartej klasy Technikum Ekonomicznego oraz trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego imienia Bartosza Głowackiego. Wszyscy uczestnicy balu odznaczeni zostali specjalnie na tę noc wykonanymi plakietkami. Wraz z młodzieżą obu klas bawiło się wielu rodziców, których także zaproszono na te wyjątkową noc.

Gośćmi inauguracji spotkania na sto dni przed najważniejszymi egzaminami w życiu byli także duchowni : ksiądz kanonik Stefan Świderski – dziekan dekanatu działoszyckiego oraz były katecheta ksiądz Rafał Gudwański. Wraz z maturzystami bawili się nauczyciele w tym wychowawczynie klas maturalnych : Kinga Statowska oraz Justyna Patyk. Grał znakomicie zespół z powiatu kazimierskiego a repertuar był szalenie zróżnicowany. Wspaniała była także dekoracja sali balowej a w rolę wodzireja często włączała się Urszula Dąbek – dyrektorka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Działoszycach. [zdjęcia na www.echodnia.eu]