PROWAgencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach Podziałania 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarcze na obszarach wiejskich.

W ramach projektu będzie można otrzymać wsparcie finansowe na wydatki w kwocie 150 000 zł, jeżeli zostanie utworzone co najmniej 1 miejsce pracy, 200 000 zł jeżeli będzie ich 2, oraz 250 000 zł jeżeli będzie utworzonych co najmniej 3 miejsca pracy. Inwestycje objęte operacją powinny dotyczyć wyłącznie zakupu nowych maszyn, urządzeń, środków transportu oraz wyposażenia. Wsparciu podlegają również operacje związane z budową, przebudową, remontem połączonym z modernizacją, wyposażeniem lub zagospodarowaniem nieruchomości.

 

Więc jeśli jesteś osobą fizyczną, która zamierza rozpocząć prowadzenie działalności pozarolniczej lub już taką działalność prowadzisz, a jednocześnie spełniasz następujące warunki:

- masz ukończone 18 lat,
- podlegasz ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie jako rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, nieprzerwanie od 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o pomoc
- posiadasz użytki rolne wchodzące w skład gospodarstwa rolnego, któremu przyznano jednolitą płatność obszarową na postawie przepisów o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego za rok poprzedzający złożenia wniosku o przyznanie pomocy lub za rok, w którym został złożony wniosek o przyznanie pomocy.

Możesz otrzymać dofinansowanie do 250 000 zł!

Kontakt: tel. 41 343 012 24

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Tragowa 18-609, Kielce

Więcej informacji na stronie ARiMR